Select Menu

ads2

Slider

Travel

Performance

Cute

My Place

Slider

Racing

Videos

» » » » » Telenovela e re: Tv Klan se shpejti me Shami Kuqja serialin me te ri
«
Next
Newer Post
»
Previous
Older Post

Pasditen e kesaj te merkure 11 prill 2012 ne zhvillimet ne programacionin e mediatikeve shqipetare, u be e ditur se do te jete Tv Klan qe ka blere te drejten e trasmetimit ne Shqiperi te serialit me te ri: ShamiKuqja.Telenovela do te kete tre protagoniste kryesore personazhet e Iljaz, Asje dhe Xhems qe luhen nga aktoret turk Seckin Osdemir, Ozge Ospirincci dhe Baris Falay. Seriali eshte nje prodhim i 2012 dhe do te trasmetohet ne Tv Klan dhe ne Klan Hd. Ne premiere boterore ai po shfaqet ne ekranin turk ATV. Ngjarjet pershtjellohen rreth 13 personazheve kryesore te ketij filmi serial.Seriali bazohet ne romanin e sukseshem te Cingiz Aytmatov dhe eshte pershtatur ne kohet moderne te Turqise se sotme. Xhirimet e ketij seriali jane ne High Definition. Seriali mbart histori dashurie e intrige dhe zemra mbetet ne serial ne kundershtim me pushtetin e njerit prej protagonisteve perballe dashurise e urrejtjes. Titulli Shamikuqja eshte domethenes per melodine nostalgjike per shqiptaret e Tvsh se dikurshme. Edhe ne kete serial muzika do te jete nje element i vecante. Seriali ne versionin origjinal ka nje adrese sociale ne facebook per ata qe duan te ndjekin zhvilimet ne gjuhen origjinale mjafton te kerkojne Al Yazmalin. Nen regjine e Ergun Aknan Se shpejti pra ne Klan Tv seriali me i ri Shami Kuqja
Corovoda On Line

NJE MEDIA GRUP NGA Fatjon Kaloci

COROVODAONLINE BLOG ESHTE PJESE E RRJETIT COROVODAONLINE. NJE PREJ BLOGJEVE ME TE HERSHEM DEDIKUAR COROVODES, SKRAPARIT, POLICANIT ETJ JEMI ME JU QE NGA 2009 NE ATE KOHE SKRAPARI.NET NDERSA TANI POSTIMET TONA JANE TE SHUMENDJEKURA NGA CDO ANE E BOTES SHQIP.
«
Next
Newer Post
»
Previous
Older Post

No comments

Leave a Reply